Koszty przesyłki

Logo Inpost Paczkomaty
wartość
zamówienia
koszt
przesyłki
do 69,99 zł 12,99 zł
od 70,00 zł 11,99 zł
od 120,00 zł 10,00 zł
od 160,00 zł 8,00 zł
od 200,00 zł 6,00 zł
od 240,00 zł 0,01 zł
Logo Inpost Kurier
wartość
zamówienia
koszt
przesyłki
do 149,99 zł 15,00 zł
od 150,00 zł 12,00 zł
od 200,00 zł 10,00 zł
od 250,00 zł 8,00 zł
od 300,00 zł 0,01 zł
Logo Inpost Kurier
wartość
zamówienia
koszt
przesyłki
do 149,99 zł 9,00 zł
od 150,00 zł 6,00 zł
od 230,00 zł 0,01 zł

Powyższe koszty przesyłek dotyczą wyłącznie zamówień przedpłaconych.

Przesyłki z płatnością za pobraniem wysyłamy wyłącznie firmą kurierską InPost, a do podanych wyżej kosztów należy doliczyć 4,00 zł.

Poznaj naszą ofertę ekologicznych, biodegradowalnych produktów higienicznych dla kobiet. To połączenie troski o Twoje zdrowie z dbałością o środowisko.

Higiena kobiet

Ekologiczne podpaski i wkładki. Czym  różnią się od podobnych produktów w sieciach handlowych? Dlaczego są tak duże różnice w cenach produktów? To tylko trzy pytania spośród wielu, które nurtują nasze Klientki. 

Aby zrozumieć różnice, trzeba zagłębić się w budowę samej podpaski lub wkładki. To stanowi podstawę do zrozumienia, czym różnią się od siebie poszczególne produkty. Sama podpaska jako taka ma warstwę wierzchnią, wsad absorbcyjny i warstwę dolną. Najlepsze i najdroższe podpaski posiadają warstwę wierzchnią wykonaną z certyfikowanej bawełny organicznej. Pozwala to zredukować do minimum ewentualne prawdopodobieństwo alergii wynikające z użycia składników z tworzyw sztucznych lub składników wybielanych chemicznie. Wkład absorbcyjny to element, który wiąże w sobie całą wilgoć podczas stosowania podpaski. W najlepszych i najdroższych podpaskach i wkładkach, jako wsad stosuje się certyfikowaną bawełnę organiczną, która doskonale pochłania i wiąże wilgoć. Ostatni element to dolna warstwa podpaski, która coraz częściej wykonywana jest z biofolii czyli tworzywa syntetycznego, które jest przyjazne dla środowiska i ulega szybkiej biodegradacji. Oczywiście sama podpaska powinna być indywidualnie zapakowana, aby uniemożliwić jej zanieczyszczenie. Całość pakuje się w... nie w folię, tylko w zbiorcze opakowanie z biofolii (np. Vuokkoset) lub w ekstremalnie ekologicznych przypadkach w szary nielakierowany karton (np. Ginger Organic). 

A teraz dla odmiany prześledźmy budowę mainstreamowych produktów: warstwa wierzchnia bawełniana, chlorowana w celu uzyskania czystej bieli, wsad absorbcyjny wykonany z tworzyw sztucznych o dużej absorbcyjności, dolna warstwa z folii lub czasami biofolii. Opakowanie najczęściej ze zwykłej nadrukowanej folii.

No i co z tego, może ktoś powiedzieć. Przecież i tak po użyciu to wyrzucam, więc co mnie to obchodzi. I tutaj krótka odpowiedź: To co sztuczne wymaga przetworzenia lub leży na składowiskach przez dziesiątki lat. Pomijamy tu kwestię zdrowia użytkowniczki, która stosując produkty mainstreamowe naraża się na alergie i wchłania przez skórę, odkładające się w organizmie toksyny, które po latach mogą odezwać się w postaci bardzo poważnych schorzeń. Stosując produkty wykonane z surowców naturalnych i będące w pełni biodegradowalne, dbamy przede wszystkim o siebie, ale przy okazji dbamy też o to co nas otacza. Podpaska czy wkładka biodegradowalna, która ulega rozkładowi po 2-3 latach, nie czyni szkód środowisku i nie pozostaje na wysypisku przez dziesiątki lat. Opakowanie kartonowe można przetworzyć i będąc w obiegu wielokrotnie, redukuje zapotrzebowanie na drewno.

Część producentów rozwija swoje technologie, korzystając z zasobów, które są na wyciągnięcie ręki w miejscu ich produkcji. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku fińskiej marki Vuokkoset, która do produkcji wsadów absorbcyjnych w swoich produktach używa pulpy celulozowej z fińskich lasów. Podsumowując -ekologiczne, biodegradowalne produkty higieniczne to nie tylko moda na bycie "Eco", to sposób na minimalizowanie zagrożeń zdrowotych i dbałość o nasze otoczenie.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl